Kaş Ekimi

Kaşlar; çeşitli travmalar, yanıklar, kazalar, doğumsal anomaliler ve cilt hastalıkları sonucu dökülüp, kaybedilebilmektedir. Kadınların sıkça kaş aldırması da, kaşların zarar görmesine ve kaybedilmesine sebep olmaktadır. Bu sebeplerle kaybedilen kaşların geri kazanılması, daha kalın kaş sahibi olmak isteyenler için en etkili ve tek yöntem kaş ekimidir.

Kaş ekimi nasıl yapılır?

Kaş ekimi; lokal anestezi ile yapılan, ihtiyaç duyulan kaş miktarıyla birlikte değişmekle birlikte 1,5-3 saat süren bir işlemdir. Mikro FUE yöntemiyle ense bölgesinin; kaş telinin kalınlığına, rengine ve yapısına uygun olan alanından, tekli greftler çıkarılır. Kaş çizimi yapılıp, hastayla kaş şekline karar verilir. Çıkarılan greftlerden ince iğne ucuyla, 10-20 derecelik açılarla, kaşların yönüne uygun olarak kanallar açılır. Daha sonra mikro ekim pensetleriyle tekli greftler, açılan kanallara yerleştirilir. Böylelikle kaş ekimi tamamlanır.

İşlem sonrası hasta taburcu edilir. Kişi ertesi gün, günlük iş ve sosyal hayatına dönebilir. Ekim bölgesinde 1 haftaya kadar çok küçük kabuklanmalar meydana gelir. Yapılacak 10 günlük yıkama sonrasında hiçbir kabuk ve iz kalmayacaktır. 2

0 günlük süreyle sauna, solaryum, hamam, güneşlenme, denize girme ve ağır sporlardan uzak durulmalıdır. Ekilen kaşlar, 20-25. günlerde şok dökülme evresine girip dökülecekler ve 3 ay sonra tekrar çıkmaya başlayacaktır. 7. ve 8. aylarda kaş çıkışları tamamlanarak son şeklini alır. Daha sık bir görüntü istenmesi halinde 2. seans planlanabilir.