Vaser Liposuction

Vaser Liposuction, vücudun herhangi bir bölgesinden yağ alma işlemidir. Genel olarak Vaser dediğimiz ultrasonik bir cihaz yardımı ile yağ dokusu eritilir ve micro kanüller ile dışarıya alınır.

Bu operasyon, sadece yağ almak için değil, vücuda şekil vermek için de yapılır. Operasyon öncesi doktorunuz ile yapılan konsültasyonda Liposuction yapılacak bölgeler belirlenir ve çizimleri yapılır. Hastaya operasyon sonrasında vücudunda oluşacak şekillenmeler ayrıntılı anlatılır.

Çok ağrılı bir işlem değildir. Operasyon lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir; bölgeye göre 1 ile 3 saat arasında sürer. Herhangi bir dikiş yoktur. Hastanın 1 gece hastanede kalması önerilir. En önemli nokta, operasyon sonrasında bir korse ile kompresyon yapmaktır. Böylece şişlikler minimal olur. Hasta, 3 gün sonra normal hayatına dönülebilir.

Bu operasyon, zayıflama amaçlı değil tamamen vücut şekillendirme amaçlı yapılır. Post-op takibinde işlem bölgelerine masaj yapmak ve erken egzersiz yapmak operasyon başarısını daha da fazla artırır.