Kimler saç ekimi yaptırmalı?

Saç ekimi, erkek tipi dökülme sonucu saçsız kalan bölgede yeniden saç çıkarabilecek etkili bir tedavi yöntemdir. Erkek tipi saç dökülmelerinin nedeni %95 oranında genetik olduğundan, krem ya da ağız yoluyla alınan ilaçlar ne yazık ki istenilen sonuçları veremez.
Saç dökülmesi, kişilerin psikolojisini de olumsuz etkilemektedir. Bu anlamda, saç dökülmesi fiziksel bir rahatsızlıktan öte estetik bir kaygıdır. Eğer siz de aynaya baktığınızda kendinizi daha mutlu ve genç hissedecekseniz saç ekimi yaptırmalısınız. Bu aşama, saç ekiminde çok önemlidir. Saç ekimi, her şeyden önce sizi mutlu edecekse yapılmalıdır.

Saç ekiminin aşamaları nelerdir?

FUE yönteminde dökülme olmayan ense bölgesindeki saç kökleri, FUE motoru ile tek tek alınarak saçsız bölgeye nakledilmektedir. Saç ekimi uygulaması, ekilecek saç köküne bağlı olarak 5-7 saat arasında sürmekte, işlem lokal anestezi altında yapılmaktadır. FUE yönteminde cerrahi bir kesi olmadığından iyileşme süreci daha hızlı ve konforlu bir şekilde işlemektedir.
Yeni saçlar, saç ekiminden yaklaşık 3 ay sonra görülmeye başlar. 1 yıl sonra ise arzulanan saç görünümü elde edilir. FUE yöntemiyle ekim sırasında PRP ve saç mezoterapisi uygulamalarıyla daha sağlıklı saç görünümü elde etmek mümkündür.

Saç ekimi yaptırırken neden dikkatli olmalıyım?

Saç ekimi, her ne kadar gelişen teknolojiyle daha konforlu ve hızlı hale geldiyse de, detaylı bir analiz ve tecrübe gerektiren bir uygulamadır. Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanımız, saç ekiminin saçın çıkış yönünde yapılmasının, saç köklerinin alındığında bekletilmeden ekilmesinin, kişinin süreç hakkında iyi bilgilendirilmesinin işlemin kalitesi açısından çok önemli olduğunu vurguluyor.
Saç ekimi, anestezi gerektiren bir yöntem olduğundan, hastanelerde doktor gözetimi altında ve ameliyathane ortamında yapılması gereken bir işlemdir. Eğer işlem, yetkin bir merkezde yapılmazsa hem kişinin sağlığı tehlikeye girebilir hem de saç ekiminden alınan sonuç başarısız olur.

Anatomica Saç Ekimi Kliniği

Saç ekimi; hassas ve tıbbi donanım gerektiren bir uygulama olduğundan ekimi yaptırmak istediğiniz merkez hakkında detaylı araştırma yapmalısınız. Kliniğimize başvurduğunuzda uzmanımızla isteklerinizi, size uygun ekim yöntemini, saç ekimi öncesi ve sonrasındaki süreci detaylıca öğreneceğiniz bir görüşmeye dâhil olursunuz.
Tecrübeli ekimiz, öncelikle saç dökülmenizin nedenini öğrenmek için sizi detaylı bir muayeneye alacaktır. Kliniğimizde tüm işlemler doktor kontrolü altında ve ameliyat ortamında gerçekleştirilir.

• 22 yılı aşan tecrübe
• 45 ülkeden 66.000 hasta
• 230.000.000 adet greft ekimi
• Avrupa, Kuzey & Güney Amerika ve Kanada’ya yayılan başarı hikâyeleri
• Avrupa’da saç ekimi üzerine seminerler
• En son geliştirilen FUE tekniğiyle klinik ortamında saç ekimi
• 80 kişilik profesyonel ekip
• Birçok dilde hizmet veren tercüman kadrosu
• İstanbul’un en gözde bölgesinde yer alan, sadece saç ekimi ve estetik cerrahiye ayrılmış 1500 m² kapalı alana sahip donanımlı bina
• Lüks otellerde konaklama seçenekleri
• VIP hasta transferleri

FUE yönteminde dökülme olmayan ense bölgesindeki saç kökleri, FUE motoru ile tek tek alınarak saçsız bölgeye nakledilmektedir. Saç ekimi uygulaması, ekilecek saç köküne bağlı olarak 5-7 saat arasında sürmekte, işlem lokal anestezi altında yapılmaktadır.

Lokal anestezi kullanıldığı için herhangi bir ağrı hissedilmez.

Üçüncü/dördüncü haftadan itibaren ekilen saçlar dökülür, bu nedenle ekimden sonraki ikinci ay civarında hasta ekimden önceki görünümüne benzer. O andan itibaren ekilen foliküler üniteler yeni saçlar üretmeye başlar. 3’ncü ayda yeni saçlar çıkar ve çıkan saçlar uzun ömürlü saçlardır.

Saç ekimi fiyatı alabilmeniz için uzman doktorlarımız tarafından saç analizinizin yapılması gerekmektedir. Fiyat almak için, aşağıda belirtilen açılardan başınızın fotoğraflarını çekerek Whatsapp iletişim numaralarımız üzerinden iletmeniz durumunda, birkaç dakika içerisinde fiyat teklifi alabilirsiniz.

Saç ekimi için belirli bir yaş yoktur. 18 yaşından büyük ve saç ekimine uygun olan herkes için saç ekim işlemi gerçekleştirilebilir.

Hayır, çünkü işlem iz bırakmayan mikro bir işlemdir.

Foliküler üniteler çıkarıldıktan sonra aynı yerde değil, implante edildikleri yerde tekrar büyürler.

Foliküler ünitelerin mikro transplantasyon işlem süresi ortalama 6 ile 8 saattir. Ancak bu süre hastanın özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterebilir.

İyileşme süreci için işlem sonrası 3 gününüzü dinlenmek için geçirmelisiniz.

Evet, saç ekim işleminiz klinik seçiminize göre Anatomica’nın Dominik Cumhuriyeti’nde veya Türkiye İstanbul’da bulunan kliniklerinde gerçekleştirilmektedir.

Saç ekimi işlemi minimal invaziv bir operasyondur, bu nedenle normal hayatınıza devam etmenize engel olmaz. Ancak iyi bir saç kökü için tedaviden sonra doktorunuzun yönlendirdiği şekilde 3 gün dinlenmeniz önerilir.

Saç ekim işleminden 1 ay sonra güneş kremi ile güneşlenebilirsiniz. Saçınız kafa derinizi kaplayacak şekilde büyüdüğünde, güneş kremi kullanmadan da güneşlenebilirsiniz.

Saç ekim işlemi yapıldıktan 1 ay sonrasına kadar beklemeniz gerekmektedir.

Hayır, ekilen saçlar genetik olarak dökülmemeye yatkın olan saçlardır.

İşlemden 6 ay sonra fark edilir sonuçlar elde etmeye başlarsınız ancak nihai sonuca işlemden 12 ay sonra ulaşırsınız.

Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Al

  Hakkımızdaki Yorumlar

  Doğan DEMİR

  Yaklaşık bir yıl önce ektirmiş olduğum saçlarım bugün birçok insana saç ekimi konusunda referans olmuştur. Beklediğimin ötesinde saçlara sahip oldum. Bir kez daha Anatomİca ekibine teşekkürlerimi sunar, çalışma hayatlarında başarılarının devamını dilerim.

  1 hafta önce

  Arda ÇANCIOĞLU

  Kendi evinizdeymişsiniz gibi gösterilen ilgi ve alakadan harikulade memnun kaldım. Saç ekimi işlemlerinde uzman kadronun olması, sizlere emin ellerde olduğunuzu hissettiriyor. Kaldığım memnuniyet için tekrardan çok teşekkürler Anatomica...

  2 hafta önce

  Serdar ÇAYIROĞLU

  Anatomica çalışanlarının güler yüzlü yaklaşımıyla yaptırdığım saç ekimi işlemim ve sonucudan çok memnun kaldım. %100 tavsiye ederim?

  2 hafta önce

  Enes AYDIN

  Herkese merhaba. Saç ekim operasyonumu 11 ay önce yaptırdım. Bugün ziyaret için geldiğimde ekip beni tanıyamadı. Çok doğal ve harika bir saçım oldu. Bu operasyonu düşünen herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

  3 hafta önce

   Şimdi Randevu Alın

   Randevu almak istediğiniz birimi lütfen seçiniz.